Čelovka HEKLA 3 francouzské firmy STOOTS je prvním modelem, který využívá nový systém tzv. easyLock, který má za cíl sjednotit uchycení a spojení baterie a čelovky pro všechny budoucí modely čelovek STOOTS.

(Další modely KISKA 3, OPALO 3, MISTI 3 a YETI s tímto systémem easyLock budou představeny a uvedeny na trh pravděpodobně v průběhu roku 2023)

​Čelovka je velmi lehká, kompaktní a přitom robustní, výkonná, s velkou účinností a je určena v podstatě pro jakékoli outdoor aktivity. Od běhu, trailu, cyklistiky po skialpinismus nebo jednoduše co dalšího vás v přírodě a ve tmě napadne dělat. Difuzní a obklopující osvětlení až 850 lumenů poskytuje skvělý zrakový komfort.

Disponuje technologií osvětlení STOOTS Mixing Focus se 2 úrovněmi zaostření, která poskytuje pohodlné osvětlení a zároveň maximalizuje světelnou vzdálenost (dosah více než 70 metrů). Společně s dalšími použitými technologiemi poskytují čelovky STOOTS maximální komfort.

Mixing Focus

Mixing Focus je elektronická technologie zaostřování speciálně vyvinutá společností Stoots.

Tato technologie umožňuje upravit šířku paprsku podle režimu osvětlení. U běžného osvětlení, jehož úhel svícení je konstantní, se při zvýšení intenzity světla zvětší i šířka osvětlované plochy na úkor dosahu svícení čelovky.

Naše technologie Mixing Focus mění úhel paprsku na základě výkonu osvětlení. Čím silnější je světlo, tím užší je světelný kužel. Optimálním nastavením je zachováno velmi pohodlné osvětlení (dobře rozptýlené a jasné vidění do blízka) při značném zvětšení dosahu paprsku.

Světelná atmosféra

Od svého vzniku vyvíjíme jedinečná světla, protože navrhujeme vlastní optiku a elektronické desky.

Naše pověst byla postavena na velmi všeobjímajícím a bezproblémovém světle.

Díky našemu difuznímu osvětlení nemáte žádný ‘tunelový efekt’ ani nepříjemná horká místa, čímž se výrazně snižuje zraková únava.

To vás zalije světlem a ve vašem zorném poli nevidíte blikající světelné haluze.

Konstantní výkon

Mnoho čelovek na trhu nemá regulační elektroniku. Světelný výkon uváděný výrobcem je tedy skutečný pouze v případě, že je baterie plná, a to po dobu několika sekund. Jas pak bude pravidelně klesat, jak se baterie vybíjí.

Regulovaná elektronika zabraňuje tomuto poklesu svítivosti tím, že udržuje konstantní napájecí napětí pro LED bez ohledu na úroveň nabití baterie.

V praxi je velký počet i na papíře regulovaných čelovek regulován pouze částečně. Regulace je aktivní v první polovině kapacity baterie, poté je neregulovaná ve zbytku. To souvisí s typem použité elektroniky, která neumožňuje regulaci v celém rozsahu použití baterie.

Čelovky STOOTS obsahují regulovanou elektroniku v celém svém provozním rozsahu.

HEKLA 3 má 3 výkonné bílé LED diody a červenou LED diodu se stálým režimem a režimem blikání.

Intenzita osvětlení je volitelná v rozsahu 50-850lm

Doba svitu při intenzitě 200lm je 12 hodin

Mód červeného světla má intenzitu 10lm a může být zvole jako trvalý nebo přerušovaný (blikající)

Jako u první čelovky STOOTS je v těle čelovky integrován konektor USB-C s dobíječkou li-ion baterií, přes který lze dobíjet baterii z v podstatě libovolného zdroje (dobíječka mobilu, konektor počítače, USB konektor v autě apod.)

Celková hmotnost čelovky včetně baterie easyLock18 je 85g (s popruhem a držákem easyLock18 celkem 122g), což ji činí jednou z nejlehčích čelovek této světelné kategorie na trhu.

Dodává se s úložným pouzdrem, baterií easyLock 18, nabíjecím kabelem, hliníkovým držákem easyLock 18, předním popruhem a gumičkami pro jiné varianty upevnění.

Příslušenství se prodává i jednotlivě.

Všechny čelovky STOOTS jsou postaveny na stejné baterii. Lithium-iontový článek velikosti 18650 s kapacitou 12Wh (3400 mAh – 3,7 V) o hmotnosti 46g.

Výroba ve Francii, žádný dovoz rebrand čelovek z Číny.

Barevná provedení: černá (standard),, bílá, žlutá, zelená, oranžová, modrá, fialová

HEKLA 3 respektuje certifikaci IP67 (30 minut ponoření do hloubky 1 m).

ERGONOMIE OVLÁDÁNÍ OSVĚTLENÍ

Navigace

Přepínání z jedné úrovně výkonu na druhou je velmi intuitivní:

– Jednoduchým krátkým stisknutím pádla zvýšíte výkon

– Dlouhým stisknutím snížíte výkon

Můžete tedy například jednoduše přepínat mezi režimy 200 až 450 lumenů, podle toho, jak technický je momentálně váš terén.

SVĚTELNÉ REŽIMY

Jednoduchý mód

4 úrovně výkonu

Tento diagram ukazuje různé úrovně výkonu v lumenech, příslušnou autonomii v hodinách a rozsahy v metrech

Skrytý režim

Přístupné dlouhým stisknutím, když je lampa vypnutá


UŽIVATELSKÝ MANUÁL K HEKLA 3

Stáhněte si uživatelský manuál k HEKLA 3

Přihlašte se k odběru novinek

Nepřijdete o žádnou nabídku, akci, slevu a informaci o nových produktech.